Малери и махери на колото

малери и махери

И денес ги издвоивме најинтересните тикети од изминатиот викенд. Ова се малерите и махерите кои го одбележаа колото.

Малер 1

Овој играч изиграл 4 натпревари со прилично високи квоти, но за жал погоди три, а едната ја промаши, па на тој начин не се усреќи со цифра од 10.000 денари.

Малер 2

Овој тикет дефинитивно го издвојуваме како најголем малер на колото. Изиграл 8 дуели од кои 6 ги типувал со реми исход и за среќа ги погоди, но за жал не успеа точно да го типува дуелот помеѓу Дизелдорф и Хајденхејм, па остана без вртоглави 570.000 денари.

Малер 3

Уште еден тикет со тешка игра. Типувано е Х-Х и 3+ голови. Добро започна, но за жал не заврши добро. Дуелот Сао Паоло – Паранензе е „виновник“ што Македонија не доби уште еден милионер.

Махер 1

Махерот на колото изиграл комбо тикет со различни типови и за среќа ги погодил сите. За уплата од минимални 25 денари си доби 16.500 денари. За убаво да се трошат!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*