Голови во двете мрежи!?

традиција

Денес од 19:00 во рамките на шведската Алсвенскан лига се сретнуваат екипите на Сириус и Хакен.

Сириус е на 12-то место и досега има освоено 34 бода преку 9 победи, 7 реми и 12 порази.

Хакен е на 10-то место со вкупно 36 бода и учинок од 9 победи, 9 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари играат со голови, односно на сите тие натпревар двете екипи успеваат да постигнат гол, па ако и денес биде така ние ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.57 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*