НГ традицијата во Бразил продолжува и денес?

традиција

Денес од 23:00 во рамките на бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на Понте Прета и Коритиба.

Понте Прета е на 14-то место со вкупно 46 бода и учинок од 11 победи, 13 реми и 13 порази.

Коритиба е на 2-то место и досега имаат освоено 64 бода преку 18 победи, 10 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари имаат една интересна традиција, а тоа е дека гол успева да постигне само едната екипа, па ако и денес продолжат со тоа ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.90 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*