Реми традицијата продолжува и денес!?

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Ковентри и Бирмингем.

Ковентри е на 5-то место со вкупно 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 5 порази.

Бирмингем е на 15-та позиција со вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат реми, па ако ја продолжат таа традиција и денес ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

Х @ 3.60 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*