Тикет на денот (понеделник, 22.11.2021)

тикет на денот

Зад нас е возбудлив викенд, а пред нас е продолжението на европските купови. Измеѓу, смесетен е овој понеделник со сосема солидна понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Торино – Удинезе – Т12+ @ 2.18 во Mozzart

Ториног игра доста ефикасно, особено кога се домаќини. На последните два натпревари во Торино постигнаа по три гола и тоа беше победа на две екипи од Џенова. Сампдорија ја добијаа со 3-0, а Џенова со 3-2. Зебрите од Удине во минатото коло ја прекинааа серијата од осум натпревари без победа бидејќи на домашен терен го победија Сасуоло со резултат 3-2. Овде најреално сметаме дека за типување е Т12+ со квота 2.18 во Mozzart.

Норчепинг – Џургарден – 2 @ 2.35 во Bet365

Ова за Џургарден е буквално меч топка во борбата за титула бидејќи се им се поклопи. Малме потполно неочекувано освои само бод на домашен терен во дуелот со Хакен и така му овозможи на Џургарден да го преземи челото на табелата и да го врати пеахрот во своите витрини. Норчепинг да бидеме искрени не е во некоја посебна форма и има само една победа и три порази во претходните пет кола, па бодовите не му се неопходни. Овде мора да изиграте 2 со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*