Тикет на денот е-Спорт (22.11.2021)

Возбудувањата во Лигата на шампиони во Dota 2 продолжуваат денеска, а остана само уште едно место во топ-4 за екипите кои ќе изборат пласман во Upper Bracket, додека четири од тимовите ќе завршат во Lower Bracket, односно потешкиот пат до финалето.

Brame – NoMarci – 2 @ 1.61 во Bet365

Brame се наоѓа на петтата позиција и има ист број на бодови колку NoMarci на четвртото место, па денешниот дуел е од огромна важност за екипите зашто еден од нив ќе се пласира во Upper Bracket на турнирот. NoMarci е во подобра ситуација во моментов бидејќи има 14 добиени мапи и осум изгубени, па затоа и се наоѓа во топ-4. NoMarci ги изненади сите во претходниот период бидеќи ги доби сите пет меча во натпреварувањата, додека Brame не може да се пофали со добра игра и има три порази во низа, па затоа е аутсајдер на денешниот дуел. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Team Empire – Khan – 2 @ 2.10 во 22Bet

Team Empire и Khan се наоѓаат во идентична ситуација како претходниот пар на нашиот тикет од е-Спортот, само овој пат двата тима ќе се борат за пласман во нокаут-фазата на турнирот, а поразениот ќе си оди дома. Ниту едните, ниту другите немаа добри настапи во досегашниот дел од групната фаза, па се очекува нивна брза елиминација, но овој пат Khan ќе ја има фаворитската улога според нас. Причина за тоа е меѓусебниот дуел од пред 11 дена со Team Empire, кога ги декласираше со 2-0 и така им одржа лекција. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*