Тикет на денот (недела, 21.11.2021)

тикет на денот

Неделата е скоро секогаш ден со најдобра понуда за обложување. И денес имаме безброј натпревари, а ние се одлучивме за супер дабл со одлична квота.

Манчестер Сити – Евертон – ГГ @ 2.25 во Mozzart

Манчестер Сити и оваа година има една и единствена цел, а тоа е да завршат на лидерската позиција. Засега добро им оди во трката и може да кажеме дека ќе биде неизвесно до самиот крај на сезоната. Евертон од друга страна е на средината на табелата со 15 освоени бода. Гостите започнаа одлично, но во последните пет натпревари потфрлија и запишаа две реми и три порази, па во овој натпревар влегуваат со лошо расположение. Како и да е, овде сметаме дека најреално е да се типува ГГ, а коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 2.25.

Клермонт – Ница – 2 @ 2.00 во Bet365

Клермонт влезе во една лоша серија за што најдобро ни покажуваат резултатите од последните три натпревари каде што овој тим има запишано три порази, па тоа придонесе за пад на табелата. Ница од друга страна е на горните позиции и со оглед на тоа што се насочени само кон пласман во европските купови, може да кажеме дека се заодовлни од досегашниот тек натпреварот. Ница е во улгоа на фаворит и очекуваме да победи без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*