Тикет на денот е-Спорт (20.11.2021)

Време е малку за фудбал со автомобили, па затоа во прилог ни доаѓаат два натпревари од четвртфиналето на RLCS 2021-22 – Fall: Europe Regional Event 3.

Team Vitality – Team BDS – 2 @ 1.61 во 22Bet

Големо дерби меѓу две екипи кои добро се познаваат, а ја минаа групната фаза со ист резултат, односно три победи и еден пораз. Сепак, фаворитската улога е на страната на BDS, кој славеше на пет од седум меѓусебни дуели против Vitality, и тоа со убедливи резултати, па затоа ние очекуваме нов триумф за нивната екипа. Ние предлагаме 2 со квота 1.61 во 22Bet.

Evil Geniuses – SMPR Esports – 1 @ 1.61 во Bet365

Evil Geniuses имаше три триумфи во групната фаза од турнирот, за разлика од нивниот денешен ривал кој се пласираше во плејофот со три победи и два порази. Интересно е тоа што SMPR славеше на единствениот меѓусебен натпревар кој го одигра против Evil Geniuses, и тоа со 3-1 пред речиси еден месец. Меѓутоа, поради доминацијата на EG во претходниот период наш предлог ќе биде 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*