Тикет на денот (петок, 19.11.2021)

тикет на денот

Денес започнува новото коло во многу лиги, а за време на викендот ќе се изиграат доста натпревари. Се надеваме дека денешниот тикет ќе биде одличен вовед во викендот кој ни претстои.

Аугсбург – Баерн – 2&0-4 @ 2.05 во Mozzart

Немаме дилема дека Баерн ќе слави во баварското дерби во воведниот натпревар од 12-то коло на германската Бундеслига. Шампионот на Германија, после шокантниот пораз во Купот од Менхенгладбах врза три победи, две во првенството и една во ЛШ. Аугсбург победи само еднаш во последните шест кола и тоа во последниот дуел на домашниот стадион кога убедливо го победија Штутгарт со резултат 4-1. Наш предлог за овој натпревар е 2&0-4 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Мехелен – Клуб Бриж – ГГ4+ @ 3.00 во Bet365

Актуелниот шампион на Белгија веќе во среда го има пресудниот натпревар во ЛШ каде што зависи дали на пролет ќе играат во Европа, поточно во Лига Европа. Шансата за освојување на третото место е сосема реална, а веројатно ќе им треба бод против Лајпциг. Екипата на Мехелен е одма зад Клуб Бриж на табелата со три бода помалку освоени. Можеа овој дуел да го дочекаат изедначени со шампионот, но во последното коло неочекувано беа поразени на домашен терен од Ст. Трујден со минимален резултат. Ние овде предлагаме екстра ефикасен натпревар и типуваме ГГ4+ со квота 3.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 6.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*