Тикет на денот е-Спорт (19.11.2021)

Денеска почнува турнирот ESL Pro League Season 15 Conference во CS:GO, кој се игра директно во елиминации, односно нокаут-фаза.

Extra Salt – Sprout – 2 @ 1.66 во 22Bet

Две одлични екипи ќе се соочат на стартот на турнирот затоа што веќе ни се познати од претходно и се очекува големо дерби. Exstra Salt во претходните пет дуели славеше четири пати, и тоа против Verum, ATK, Bad News Bears и Mibr, додека загуби само од Party Astronauts. Од друга страна, Sprout има пет триумфи, и тоа против Sissi State Punks, Rezist, Nlg, Rezist по вторпат и Blink. Поради подобрата форма за нијанса на Sprout, наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во 22Bet.

Godsent – Wisla Krakow – 2 @ 2.10 во Bet365

Wisla Krakow ја има фавориската улога во денешната средба бидејќи славеше на единствениот меѓусебен дуел против Godsent со убедливи 2-0, па се очекува да го запишат и вториот триумф. И двата тима играа лошо во претходниот период бидејќи триумфираа само по двапати во сите натпреварувања, а ова треба да биде исчекор напред кон подобри времиња за еден од тимовите. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*