Головите на овој натпревар не би требало да изостанат!

Денес од 20:30 во рамките на полската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Легница и Одра Ополе.

Легница е на лидрската позиција со вкупно 35 бода кои ги има освоено преку 10 победи, 5 реми и 2 порази.

Одра Ополе е на 10-то место и нивниот досегашен учинок е 7 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи досега играат ефикасно меѓусебе, односно на последните пет натпревари се постигнуваат по најмалку три гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.84 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*