Тикет на денот (четврток, 18.11.2021)

тикет на денот

Денес веруваме дека и најредовните кладилничари ќе го прескокнат денешниот ден со оглед на слабата понуда, но сепак ние составивме супер дабл со одлична квота.

Патронато – Ланус – 2 @ 2.50 во Mozzart

Ова е натпревар од аргентинската елитна лига во кој Патронато ќе го пречека тимот на Ланус. После 20 изиграни кола гостите се на одличното трето место со 35 освоени бода, a пред нив се само Кордоба и славниот Ривер Плејт. Домаќините победија само еднаш во претходните 14 кола и тоа на последниот натпревар пред своите фанови каде што го совладаа Колон со 2-0. Ланус игра одлично на гости и тоа не е добра вест за Патронато. Поради тие причини ние решивме да типуваме 2 со квота 2.50 во Mozzart.

Спортинг – Варзим – 1/1&НГ @ 2.00 во Bet365

Овде станува збор за натпревар од 1/16 финалето на Купот на Португалија, а јасно е дека домаќинот е апсолутен фаворит во овој дуел. Варзим игра во Сегунда и никако не можат да се пофалат со добри резултати оваа сезона. Во моментов се на претпоследното место со само 7 бода од 11 натпревари. Тимот од Лисабон се бори за да ја помине групата во ЛШ и моментално го делат второто место со БОрусија, па слободно може да констатираме дека тоа им е поголем приоритет. Сепак тоа не значи дека овде ќе се откажат, па затоа предлагаме 1/1&НГ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*