Тикет на денот е-Спорт (18.11.2021)

По седум одиграни кола во Лигата на шампиони во Dota 2 лидер во групната фаза е Creepwave со шест победи и еден пораз, со што речиси е јасно дека ќе игра во нокаут-фазата. По него следи Brame со пет триумфи и еден пораз, а потоа V-Gaming има 4-2, Hydra има 4-3 во топ-4.

Creepwave – Brame – 1 @ 1.66 во 22Bet

Дербито на денот се игра меѓу првиот и вториот на табелата, односно Creepwave и Brame, а еден од нив може да направи чекор напред кон сигурен пласман во плејофот. Се очекуваат многу возбудувања со оглед на тоа дека овие тимови досега одиграа шест меѓусебни меча, а четири му припаднаа на Creepwave, а во прилог на лидерот е тоа што има и пет триумфи на претходните пет меча во сите натпреварувања, па затоа наш предлог ќе биде 1 со квота 1.66 во 22Bet.

V- Gaming – HellRaisers – 1 @ 1.83 во Bet365

V-Gaming во моментов е во пол-позиција на третата позиција со четири победи и два порази, додека HellRaisers има само два триумфи и три порази. Исто така, V-Gaming ги доби сите три средби против денешниот противник, и тоа со убедливи резултати (3-0, 2-0 и 2-0). Во моментов и двата тима се во иста форма, но во Лигата на шампиони дефинитивно фаворит е V-Gaming и затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*