Меѓусебните дуели им се одликуваат со голови!

Денес од 20:45 во рамките на англиската ниска лига се сретнуваат екипите на Госпорт и Кинг Ленгли.

Госпорт е на 3-то место со вкупно 31 бод и учинок од 10 победи, 1 реми и 4 порази.

Ленгли е на 21-то место и досега имаат освоено вкупно 10 бода преку 2 победи, 4 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни натпревари играат отворено и ефикасно, поточно се постигнуваат по најмалку три гола по натпревар, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.78 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*