По традиција овие две екипи играат неефикасно!

традиција

Денес од 14:00 во рамките на катараскиот QSL куп се сретнуваат екипите на Ум Салал и Ал Ахли Доха.

Ум Салал досега во изминатите три натпревари има собрано шест бода преку 2 победи, 0 реми и 1 пораз.

Ал Ахли Доха е на 3-то место со четири бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат мирно и неефикасно, поточно на последните осум меѓусебни дуели никогаш не се постигнати повеќе од два гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*