Тикет на денот (понеделник, 08.11.2021)

тикет на денот

Наредниве 10-тина дена понудата ќе биде доста слаба бидејќи следуваат натпреварите за Мундијалот во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Тенерифе – Жирона – Х @ 3.10 во Mozzart

Во последниот натпревар од шпанската Сегунда на Тенерифе патува Жирона. Каталонците ужасно ја започнаа новата сезона и никако не успеаа во текот на летото да се вратат после поразот во финалето во баражот за повраток во Ла Лига. Жирона играше во Плеј оф и во ½ финалето беше елиминирана од Алмерија и се претпоставуваше дека се големи фаворити во натпреварот со Рајо Валекано. Работите да бидат полоши, тие година порано беа на чекор до Примера, но тогаш во финалето ги спречи Елче и тоа со гол во судиското продолжение. Тенерифе не играше толку добро во претходните две сезони, но игра солидно во актуелната сезона. Како и да е, овде имаме дуел на две екипи кои се изедначени по квалитет и веруваме дека реми е реален исход. Наш предлог е Х со квота 3.10 во Mozzart.

Даг & Ред – Салфорд – Т22+ @ 1.88 во Bet365

Ова е натпревар од англискиот ФА Купо и официјално најстарото фудбалско натпреварување во светот. Домаќините се натпреваруваат во Конференција петта по ред на рангот од англискиот фудбал. Под овој назив тие играат помалку од три децении иако историјата е многу поголема. Салфорд е тим кој се наоѓа во Лига 2, а е познат по тоа што акциите ги купија поранешните фудбалери на Манчестер Јунајтед. Засега на гостите не им одат работите според планот. Наместо борбата за врвот на табелата тие се наоѓаат на 19-то место и најверојатно ќе мора уште една сезона да поминат во Лига 2. Овде очекуваме Салфорд да постигне најмалку 2 гола и типуваме Т22+ со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*