Тикет на денот е-Спорт (08.11.2021)

Е-Спортот секогаш има што да ни понуди, а и денешната понуда е богата, но во нашиот тикет ние ќе ви одделиме два најинтересни дуели од Dust2.dk Ligaen Season 18.

OPAA Gaming – AaB Esports – 1 @ 2.10 во Bet365

Двете најдобри екипи на турнирот во досегашниот дел од сезоната ќе се соочат во денешниот дуел. AaB е првопласиран и веќе има обезбедено пласман во следната фаза, а засега оствари 17 победи и само три порази, додека OPAA има 15 триумфи и пет порази, па ќе биде интересно да се види кој ќе излезе како победник од дербито на денот. OPAA ги доби последните два меѓусебни дуели со AaB, па ќе се обиде да направи и хет-трик, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

AGF Esports – Masonic – 1 @ 2.10 во 22Bet

Masonic има 14 победи и шест порази, а тоа го однесе до третата позиција на турнирот, па само уште еден триумф му недостига за пласман во следната фаза, а тој може да се обезбеди токму против AGF Esports, кој со 10 победи и осум порази се наоѓа на седмата позиција, односно едно место подолу од позициите кои водат директно во следната фаза. AGF нема лесно да се предаде, а во прилог им оди и тоа што ги добија претходните четири меѓусебни натпревари, па затоа наш предлог е 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*