Тикет на денот (петок, 05.11.2021)

тикет на денот

Завршија европските купови за овој термин, а пред нас е уште еден возбудлив викенд што се однесува до првенствените натпреварувања. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Саутемптон – Астон Вила – 1&0-3 @ 2.95 во Mozzart

Гостите патуваат на југот од Англија со жeлба да ја прекинат ужасната серија резултати која ја остварија во октомври. АстонВила четири пати излезе на терен во минатиот месец и сите четири пати беа поразени. Изгубија два пати во Лондон од Тотенхем и Арсенал, а потоа и на домашен терен од Вулверхемптон и Вест Хем. Саутемптон од друга страна е во многу подобра форма. Во минатиот викенд ги зедоа трите бода од натпреварот против Вотфорд и тоа после фантастичната победа над Евертон. Ние за овој натпревар очекуваме Саутемптон да не бидат поразени, а притоа да се постигнат мал број голови. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.95 во Mozzart.

Твенте – Хераклес – Т12+ @ 2.05 во Bet365

Првиот натпревар од новото 12-то коло на холандската Ередивизија ќе се игра помеѓу Твенте и Хераклес. Домаќините играше нешто полошо во последните натпревари бидејќи не оствари триумф во последните четири кола. На двата последователни реми резултати се надоврзаа и два порази. Оваа лоша серија е отворена во октомври и стигна после четири победи во Септември. Хераклес е нивниот последен ривал пред паузата и дефинитивно овој тим направи големо изненадување со оглед на тоа што во минатото коло одолеа на шампионот Ајакс. Наш предлог за овој натпревар е домаќините да постигнат два гола, а коефициентот за Т12+ во Bet365 изнесува 2.05.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*