Тикет на денот е-Спорт (05.11.2021)

Денешниот тикет нѐ носи на натпреварите од Rocket League, а во продолжение ви нудиме два одлични фудбалски меча со автомобили.

Karmine Corp – Team Vitality – 1 @  2.20 во 22Bet

Karmine Corp беше во одлична форма и имаше четири триумфи по ред, и тоа против Dignitas со 4-3, EndPoint со 3-2, Vodafone Giants со 3-1 и Wiliams Resolve со 4-3, по што загуби од EndPoint со 3-4. Team Vitality славеше против Vodafone Giants (4-2), 00Nation (3-2) и FC Barcelona (3-2), додека беа поразени од 00Nation и Dignitas. Во меѓусебни средби води Karmine Corp со 1-0, откако славеше со 4-1 во единствениот натпревар меѓу тимовите. Наш предлог е 1 со коефициент  2.20 во 22Bet.

Resolve – Team Queso – 2 @ 2.37 во Bet365

Williams Resolve го загуби последниот меч со 3-4 од Karmine Corp, додека триумфи запиша против The Flying Dutchmen, Team Singularity и Guild Esports. Team Queso имаш убедливи победи против yeezyz со 3-0 и Natus Vincere со 3-1, додека беа поразени од Dignitas со 2-3. Овие тимови ја играат првата меѓусебна пресметка, а ние сметаме дека Team Queso е поблиску до триумф, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*