Против овој ривал имаат 11 врзани победи!

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Ватерфорд и Шамрок.

Ватерфорд се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 40 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 4 реми и 17 порази.

Шамрок е на лидерското место со 72 бода и учинок од 22 победи, 6 реми и 5 порази.

Овие две екипи имаат интересен податок на меѓусебните дуели, а тоа е дека на последните 11 меѓусебни натпревари во лигата, секогаш како победник се јавува тимот на Шамрок, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

2 @ 2.10 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*