Тикет на денот (недела, 24.10.2021)

тикет на денот

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас. Ние се потрудивме да го направиме вистинскиот избор и да издвоиме супер дабл за кој сметаме дека има големи шанси за пролаз.

Марсеј – ПСЖ – ГГ3+ @ 2.25 во Mozzart

Овде имаме дуел на две исклучително квалитетни екипи во француската лига 1. Марсеј имаше мала криза, но во последниот првенствен натпревар запиша победа и сметаме дека тоа е почеток на една добра серија. ПСЖ во домашното првенство нема некоја голема конкунреција, па и затоа веќе во првите 10 кола имаат солидна бодовна разлика. Овде очекуваме екстра ефикасен натпревар и предлагаме да изиграте ГГ3+ со одлична квота од 2.25 во Mozzart.

Фенербахче – Аланијаспор – 1&3+ @ 2.43 во Bet365

Фенербахче оваа сезона започна одлично и генерално во досегашниот тек може да кажеме дека забележаа солидни резултати. Имено, овој тим досега собра 19 бода и се наоѓа на горните позиции на табелата, а ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе влезат во трката за титула. Аланијаспор е во одлична форма, а тоа го докажуваат натпреварите од последните неколку кола каде што овој тим нема пораз на последните шест дуели. Сепак овде очекуваме Фенербахче да ја оправда фаворитската улога и типуваме 1&3+ со квота 2.43 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*