Тикет на денот (понеделник, 18.10.2021)

тикет на денот

Зад нас е возбудлив и богат викенд, а пред нас е продолжението на европските натпреварувања. Само понеделникот е нешто со послаба понуда, но натпревари има сосема доволно за да составиме тикет на денот.

Џургарден – Елфсборг – 1 @ 1.92 во Mozzart

Долго тимот од Стокхолм беше на чело на табелата или се сменуваше со Малме. Сега на овие два тима им се придружи и АИК, па во финишот на првенството ни претстои трка од тројца. Пред овој натпревар сите три екипи имаа по 44 бода, но Џургарден има натпревар помалку, па затоа овој натпревар многу значи. Елсфборг е тим кој исто така може да размислува за титула. Право на тоа имаат благодарение на одличниот скор од 39 бода, па со евентуална победа над лидерот би стигнале на само два бода разлика. Овде ние очекуваме Џургарден да победи и типуваме 1 со квота 1.92 во Mozzart.

Волендам – Бреда – 1&3+ @ 2.15 во Bet365

Вонредно ќе се игра и во холандската втора лига бидејќи на програмата имаме заостанати натпревари во оваа лига. Волендам го дочекува тимот на Бреда и со победа би стигнале на врвот на табелата. Дури и со еден бод би биле лидери, но во тој случај би имале ист број бодови како и Ексцелзиор. Бреда повеќе не е тим со кој знае каков квалитет. Навистина тие запишаа две победи во последните две кола, но пред тоа изгубија три натпревари. Волендам овде очекуваме да доминира и предлагаме 1&3+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*