Тикет на денот е-Спорт (18.10.2021)

По мала пауза им се враќаме на возбудувањата од League of Legends World Champs, а денеска на репертоарот ни е групата Д, која ќе ни даде уште двајца патници во плејофот на турнирот.

Team Liquid – Gen.G – 1 @ 2.75 во Bet365

Team Liquid досега во групната фаза има еден триумф и два порази, додека нивниот ривал има две победи и еден пораз. Овие екипи се сретнале досегаш само еднаш, и тоа пред пет дена кога триумфираше Gen.G, но желбата за одмазда кај Liquid е и повеќе од јасна. Кога ќе ја погледнеме генералната форма, може да забележиме дека Liquid има три победи на последните пет средби, а Gen.G има само две, па затоа ние ќе ви предложиме 1 со коефициент 2.75 во Bet365.

Mad Lions – LNG Esports – 2 @ 1.66 во 22Bet

Ова се две екипи кои се наоѓаат во совршена форма, ама само кога станува збор за резултатите од останатите турнири, а не и од World Champs. И двата тима имаат „пет од пет“, а денеска ќе се обидат да ги расчистат сметките од претходниот меѓусебен дуел. LNG ќе се потруди со нов триумф да потврди дека е подобар од тим од Mad Lions, но и да обезбеди плејоф, додека Mad Lions ќе се обиде да го поправи впечатокот од првата средба. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*