Тикет на денот (четврток, 14.10.2021)

тикет на денот

Доцна вечерва завршуваат и квалификациите во Јужна Америка во овој октомвриски термин и веќе од утре ни се враќаат клупските првенства. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Колумбија – Еквадор – 1/1 @ 2.62 во Mozzart

Враќањето на фановите на трибините во јужноамериканските стадиони покажа колку голема предност има домашниот терен. Тоа се виде во квалификационите натпревари изиграни во овој дел. Венецуела го порази Еквадор, а тој пораз дефинитивно за Еквадорците може на крајот да биде кобен. Колумбија остана непоразен од Бразил, а за нив тоа е незгоден противник. Веруваме дека Колумбијците би биле задоволни и со еден бод против Еквадор, но дефинитивно очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 2.02 во Mozzart.

Хелсингор – Есбјерг – ГГ3+ @ 1.99 во Bet365

Во првиот натпревар од 12-то коло на втората данска лига играат Хелсингор и Есбјерг. Домаќините се лидери во првенството, а значително попуштија во формата во последно време. Тимот од Хелсингор победи само еднаш во последните четири кола, а изгуби и во купот од Одензе. Есбјерг бара шанса за да ја прекина лошата серија резултати. Тие планираа повраток во елитата, но после половина од регуларниот дел на првенството имаат само 12 бода и се наоѓаат на седмото место. Овде очекуваме отворен и неизвесен натпревар и предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*