Тикет на денот е-Спорт (14.10.2021)

Во денешниот тикет ви носиме два натпревари од четвртфиналето на турнирот Elisa Invitational 2021 Fall.

Fnatic – Copenhagen Flames – 2 @ 1.57 во Bet365

Fnatic доби место во четвртфиналето, нешто слично како и Ence, но за противник го има разиграниот Copenhagen Flames, кој во регуларниот дел од турнирот имаше три победи на три натпревари, па затоа ќе биде фаворит и во оваа средба. Исто така, Copenhagen Flames славеше и во единствениот меѓусебен дуел, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

Ence – Lyngby Vikings – 1 @ 1.46 во 22Bet

Ence доби шанса директно да се бори за полуфинале на турнирот, затоа што е еден од најдобрите тимови и кандидат за титулата, додек Lyngby за пласман во четвртфинале мораше да мине тежок пат, но со три победи и еден пораз се пласираше меѓу најдобрите. Овие две екипи досега се соочиле двапати, од кои последен пат пред три месеци, а на двата меча триумфи запиша Ence. Наш предлог е 1 со коефициент 1.46 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*