Тикет на денот (среда, 13.10.2021)

тикет на денот

Готово е со репрезентациите, барем кога е во прашање Европа за октомврискиот циклус. Од петок ни се враќа клупскиот фудбал. Ова е нашаиот предлог тикет за денес.

Канада – Панама – 1&0-3 @ 2.05 во Mozzart

Делува дека никогаш немале повозбудливи квалификации за Мундијалот во зоната на КОНКАКАФ кој ја покрива Северна и Централна Америка. Во последната фаза се квалфикуваа осум селекции од кои три првопласирани во Катар, додека онаа која е четврта ќе игра дополнителен бараж. Канаѓаните баш пријатно изненадија и се уште немаат пораз, а мора да признаеме дека имаа пеколен распоред. Панама играше на претходниот Мундијал и тоа им беше деби на Светското првенство, а во Русија беа во група со Англија, Белгија и Тунис. Овде очекуваме Канада да победи и да биде уште поблиску до Катар. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Сандерленд – Манчестер Јунајтед У21 – 1&4+ @ 3.70 во Bet365

Ова е натпревар од англискиот ЕФЛ трофеј кој служи за клубивте од ниските лиги да стигнат до некој трофеј. Екипата на Сандерленд, некогашен премиерлигаш, а сега член на Лига 1 го дочекува младиот тим на Манчестер Јунајтед. Се работи за фудбалери до 21 година, а покрај товие две екипи во групата се Линколн и Бредфорд. Ова е заостанат натпревар, па тешко може да се каже за ситуацијата на табелата. Овде покрај тоа што очекуваме победа за домаќините очекуваме и многу голови. Наш предлог е 1&4+ со квота 3.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*