Тикет на денот (вторник, 12.10.2021)

тикет на денот

Вечерва завршува октомврискиот циклус на квалификациите за Мундијалот. Преостанува уште ноември и тогаш ќе ги знаеме поголемиот број учесници на СП во Катар. Ова е нашиот предлог тикет.

Израел – Молдавија – 1/1&3+ @ 2.15 во Mozzart

Израелците доживеаа шок во Глазгов во 94-та минута кога примија гол и изгубија со 3-2 од директниот конкурент за второто место во групата. Тој натпревар не носеше три туку шест бода како што обично се кажува. Сега ситуацијата за Израел е сложена. Молдавците имаат само еден бод кој го освоија на домашен терен против Фарски острови и ќе завршат дефинитивно на последнот место на табелата. Овде предлагаме да изиграте 1/1&3+ со квота 2.15 во Mozzart.

Шведска – Грција – 1 @ 1.90 во Bet365

Многу важен натпревар се игра во Шведска. Домаќините се обидуваат да се вратат на првото место во групата, а тоа единствено може да се случи со победа над Грција. Грците имаат своја пресметка и тие со триумф во Скандинавија ќе се доведат во ситуација да се борат и за првото место на табелата, додека пораз би ги исфрлил од конкуренција и дефинитивно би им се затворила вратата за Мундијалот. Ние очекуваме неизвесен натпревар, но сепак предност даваме на домаќините и предлагаме да изиграте 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*