Тикет на денот е-Спорт (12.10.2021)

Продолжуваме во ист ритам како и вчера со два натпревари од Светскиот шампионат во League of Legends, но овој пат се надеваме на позитивен исход од тикетот.

Gen.G – Mad Lions – 2 @ 2.20 во 22Bet

Gen.G го почна турнирот со победа против LNG Esports, додека Mad Lions не тргна како што очекуваше, па мора да го поправи впечатокот во денешниот меч, инаку нема да избори пласман во следната фаза од натпреварувањето. Mad Lions има четири победи на последните пет меча, додека Gen.G славеше само двапати во исто толку средби. Токму затоа, наш предлог е 2 со коефициент 2.20 во 22Bet.

Team Liquid – Lng Esports  – 1 @ 2.50 во Bet365

Team Liquid го изненади Mad Lions и славеше со 1-0 во првиот меч на турнирот, а денеска ќе налета на Lng Esports, против кој може да го обезбеди пласманот во следната фаза од турнирот. Lng не е за потценување бидејќи има четири триумфи на претходните пет меча, исто како и Team liquid. Ние предлагаме 1 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*