Традицијата „вели“ најмалку по еден гол на двете страни!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на Купот на Бахреин се сретнуваат екипите на Бузаитин и Ал Мухарак.

Бузаитин е на последното место на табелата без ниту еден освоен бод бидејќи во првите две кола запиша два порази.

Ал Мухарак е на третото место со вкупно 2 бода кои ги има освоено преку две реми.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно двете екипи успеваат да постигнат гол, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.73 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*