ТИП НА ДЕНОТ: (11.10.2021,20:45) ЛЕТОНИЈА – ТУРЦИЈА

ТУРЦИТЕ СЕ ФАВОРИТИ

СП, Квалификации, 11.10.2021: Летонија – Турција ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Летонија и Турција од рамките на квлафикацииите за СП во Катар. Летонците имаа уште едно издание на просечни квалификации и од пласманот за СП нема да има ништо бидејќи заостануваат многу зад првите две позиции. Турција од друга страна имаше многу успони за време на овие квалификации, но сепак се уште имаат шанси за да отпатуваат со најдобрите репрезнетации од светот. Наш предлог за овој дуел е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.48.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*