Тикет на денот (понеделник, 11.10.2021)

тикет на денот

Во наредните два дена повторно се играат квалификационите натпревари за пласман на мундијалот  и во еворпската гурпа, полека работите се одат на свое место. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Романија – Ерменија – 1&2+ @ 2.12 во Mozzart

Исклутелно важен натпревар се игра во Букурешт. И Романија и Ерменија се уште имааат добри шанси за да стигнат до второто место на табелата и да продолжат во дополнителните квалификации. Романија играше одлично на гостувањето во Хамбург и водеа со голот на Хаџи, но сепак германците во последните десет минути постигнаа победнички гол. Ерменците ако погледниме наназад во резултати ќе донесеме заклучок дека се во доста лоша форма и немаат победа на последните шест натпревари. Како и да е, овде предлагаме да изиграте 1&2+ со квота 2.12 во Mozzart.

Естонија – Велс – 2&2+ @ 2.23 во Bet365

Велес одолеа во Чешка и остана во трката за освојување на второто место во гурпата каде што Белгијците се неприкосновени. Дури и Естонците имаат некои шанси, но сепак тие се минимални. Во моментов Велс заедно со Чешка имаат по 8 бода, но Чесите имаат и натпревар повеќе. Естонија во првиот дел од квалификациите успеа да го ја изненади селекцијата на Велс и им зеде бод во Кардиф. Сега овде очекуваме Велст да победи и да се постигнат најмалку два гола. Коефициентот за 2&2+ изнесува 2.23 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*