Тикет на денот е-Спорт (11.10.2021)

World Championship во LoL и официјално почнува денеска, а на него ќе настапат дел од најдобрите екипи во светот, па ние ќе ви ги издвоиме најинтересните според нас.

Mad Lions – Team Liquid – 1 @ 1.53 во 22Bet

Mad Lions се едни од фаворитите за освојување на трофејот од турнирот, иако тоа воопшто нема да биде лесно затоа што има екипи како PSG, Fnatic, Cloud9 и други кои се дел од шампионатот. Сепак, на турнирот влегуваат во одлична форма и пет победи на последните пет меча, додека Team Liquid има три триумфи на претходните пет дуели. Овие екипи досега се сретнале само еднаш во минатото, а тогаш славеше Team Liquid со 1-0. Меѓутоа, овој пат ситуацијата е поинаква, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Rogue – Cloud9 – 2 @ 2.10 во Bet365

Турнирот во групата А почнува со дерби меѓу тимовите кои ќе се борат за првите две позиции во групата. Cloud9 во последниот период има пад во играта, но тоа не треба премногу да загрижува бидејќи има три победи на последните пет пресметки. Rogue, од друга страна, се соочува со посериозна криза и ќе бара излез од неа во денешниот меч, иако тоа тешко ќе биде. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*