Тикет на денот (четврток, 30.09.2021)

тикет на денот

Последниот ден во септември не очекува второто коло во двете еврпски натпреварувања, Лига Европа и Лига на конференции. Имаме многу натпревари и треба да бидеме внимателни при изборот.

Легија – Лестер – 2&2+ @ 2.05 во Mozzart

Летните квалификации оставија голема последица на екипата на Легија. Полскиот шампион имаше напорно лето и се бореше за ЛШ, а на крајот заврши во Лига Европа. Меѓутоа, во домашниот шампионат, тимот од Варшава игра под сите очекувања. После неделниот пораз од Раков, Легија падна на 15-то место и само едно место над зоната за елиминација. Лестер не успеа да се пласира во ЛШ, па сега ќе се обидат да остварат успех во второто по ред натпреварување во Европа. Наш предлог за овој дуел е 2&2+ со квота 2.05 во Mozzart.

Брага – Митиланд – 1 @ 2.20 во Bet365

Португалците беа поразени во Белград од Црвена Звезда, па новиот неуспех значително им ги расипа плановите за пласманот во нокаут фазата. Брага се уште игра солидно во Европа, па очекуваме дека и сега може да соберат сила и да се вратат на победничката патека. Факт е дека не играат како во претходната сезона ниту во Примера, па моментално се на 5-тото место на табелата. Митиланд е вицешампион на Данска и учествуваа во групната фаза на ЛШ во минатата сезона. Данците не успеаа да ја искористат предноста на домашниот терен со Лудогорец во првото коло, па сега ќе се трудат да ги надоместат бодовите, но прашање е колку ќе успеат во тоа. Наш предлог е 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*