Тикет на денот е-Спорт (30.09.2021)

Вчера повторно имавме добар ден во Dota 2, но денеска се враќаме на натпреварите од CS:GO, и тоа од туринрот WePlay Academy League.

Astralis Talent – Big Academy – 2 @ 1.44 во Bet365

Astralis Talent го почна турнирот со пораз од Young Ninjas, иако разликата не беше премногу голема меѓу двете екипи, додека Big Academy доживеа дебакл против Natus Vincere Junior во првото коло. Овие екипи ќе се борат за првиот триумф во групната фаза и со триумф би направиле чекор кон плејофот. Овие два тима досега одиграа два меѓусебни меча, кои им припаднаа на играчите од Big Academy, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Young Ninjas – Natus Vincere Junior – 1 @ 1.83 во 22Bet

Ова е дерби на денот затоа што победникот ќе направи чекор кон директен пласман во финале на турнирот, па затоа се очекува неизвесна пресметка од самиот почеток меѓу овие екипи. И двата тима запишаа победа на стартот на турнирот, а кога би ја погледнале генералната форма, може да забележиме дека Young Ninjas има четири победи на претходните пет меча, додека NaVi има само два. Исто така, во меѓусебни дуели води Young Ninjas со 5-1, па затоа е фаворит во овој натпревар и ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*