Тикет на денот (четврток, 16.09.2021)

тикет на денот

Пред нас е ден со одлична понуда. Започнува групната фаза на ЛЕ, но и новоформираната конференциска лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Динамо Загреб – Вест Хем – 2 @ 2.30 во Mozzart

Минатата сезона Динамо Загреб беше кобен за Тотенхем кога го декласираа на Максимир со резултат 3-0. Сепак, тогаш се работееш за изненадување бидејќи Певците беа убедени во пролаз понатаму. Сега во главниот град на Хрватска, доаѓа втората екипа од престолнината на Англија, Вест Хем. Тие започнаа одлично во новата сезона и Дејвид Мојес од од нив направи тим кој ќе се бори за Европа. Динамо Загреб игра одлично на домашен терен, но Вест Хем воопшто не е за потценување. Ние овде предлагаме 2 со квота 2.30 во Mozzart.

Слован – Копенхаген – 2 @ 1.92 во Bet365

Ова е натпревар од конференциската лига, па ќе ни треба малку време за да заклучиме со какви планови играат учесниците во неа. За овие два тима би рекле дека нема дилема дека ќе пристапат максимално сериозно. Гостите започнаа одлично во првенството на Данска и се најголеми фаворити за да ја преземат титулата на шампиони која во претходните две сезони одеше кај Митиланд и Бронби. Слован е шампион во својата земја, но мора да признаеме дека новата сезона и не ја отворија кој знае како. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.92 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*