Тикет на денот е-Спорт (16.09.2021)

По уште еден успешен ден, ни доаѓаат три натпревари од CS:GO турнирот NumberOne Season 2, кој за првпат ќе го имаме во нашите тикети.

GenOne – FTW Esports – 2 @ 1.25 во Bet365

GenOne имаше кошмарен старт на турнирот и ги очекува тешка борба до крајот за место погоре на табелата бидејќи по два порази се наоѓаат на делба на последната позиција, додека FTW се наоѓа на првото место со два триумфи. FTW е кандидат за највисок пласман, а наш предлог е 2 со квота  1.25 во Bet365.

Voltage – GameAgents – 2 @ 1.61 во 22Bet

Voltage исто така имаше лош старт и запиша два порази по две одиграни кола, додека нивниот денешен противник GameAgents има по еден триумф и еден пораз. Voltage досега одигра четири меча вкупно, а нема ниту еден триумф, додека романски GameAgents има две победи на претходните пет дуели, па затоа и во денешниот меч ќе ја има фаворитската улога. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.61 во 22Bet.

Ambush Esports – Infinite – 2 @ 1.53 во 22Bet

Ambush налета на незгодниот Infinite кој има две победи и е кандидат за најдобрите две позиции во групната фаза, иако тоа нема да биде воопшто лесно. Бугарски Ambush е ужасен, а тоа може да се забележи по нивната форма бидејќи на последните пет меча има само една победа, додека романски Infinite има три победи на претходните пет натпревари. Ова ќе биде возбудлив меч, но поради подобрата форма, ние предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*