Тикет на денот (среда, 15.09.2021)

тикет на денот

Денес на програмата го имаме вториот дел од групната фаза на ЛШ, а се игра и вториот дел од вонредното коло во англискиот Чемпионшип.

Шериф – Шахтјор – 2 @ 1.86 во Mozzart

Пласманот во ЛШ на молдавскиот шампион е сензација од епски размери. Иако во овој тим воопшто нема Молдавци, сепак Шериф е претставник на оваа земја. Ова е прв пат Молдавија да има претставник во групната фаза и со самиот пласман целта им е исполнета. Шахтјор од друга страна и тие мораше преку квалфиикациите да стигнат до тука, а мора да признаеме дека имаше и тешки ривали. Сепак одлично се покажаа и може да констатираме дека сосема заслужено се најдоа во групанта фаза. Наш предлог е 2 со квота 1.86 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Порто – 1/1 @ 2.40 во Bet365

Атлетико Мадрид е шпанскиот шампион и како таков, сигурно се фаворити и во ЛШ. Не е тајна дека Симеоне има најголеми амбиции кога е во прашање ЛШ. Два пати беше блиску, но градскиот ривал беше поуспешен. Порто е без пораз во првите пет кола во домашното првенство, но веќе два пати игра реми. Сметаме дека клубот на Атлетико Мадрид ќе доминира на овој натпревар, па затоа предлагаме 1/1 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*