Тикет на денот е-Спорт (15.09.2021)

Денеска на репертоар имаме два натпревари од плејофот на CS:GO турнирот, Fragadelphia Invitational: Fall 2021.

PaIN Gaming – Party Astronauts – 1 @ 1.36 во Bet365

PaIn Gaming беше доминантен во групата А и со две победи обезбеди полуфинале на турнирот, додека Party Astronauts со еден пораз и два триумфи обезбеди место меѓу четирите најдобри екипи на турнирот. PaIn Gaming води со 2-1 во меѓусебни дуели, а во прилог им оди и тоа што имаат четири победи на последните четири меча во сите конкуренции, додека Party Astronauts славеше само двапати. Наш предлог е 1 со коефициент  1.36 во Bet365.

Extra Salt – GODSENT – 1 @ 1.66 во 22Bet

Extra Salt беше прв во групата Б со два триумфи, додека GODSENT со две победи и еден пораз си обезбеди место во полуфинале, каде што се очекува интересна пресметка, но и триумф на Extra Salt, кој ги доби и претходните два меѓусебни натпревари. Extra Salt има и пет победи по ред во сите натпреварувања и се наоѓа во фантастична форма, за разлика од Godsent, кој триумфираше само на два дуели. Ние предлагаме 1 со квота  1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*