Тикет на денот (вторник, 14.09.2021)

тикет на денот

Денес започнува групната фаза на ЛШ, а со то се зголемува и понудата за кладење. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јанг Бојс – Манчестер Јунајтед – 2/2&3+ @ 2.55 во Mozzart

Доаѓањето на Роналдо доведе до еуфорија на Олд Трафорд. Со Португалецот се конкуренти и за пехар во сите натпреварувања каде што настапуваат. Стартот беше одличен за Манчестер и пред доаѓањето, а колку ќе значи ќе покаже времето. „Младите Момци“ оваа сезона не се толку доминантни во домашното првенство и после шестото коло го заземаат четвртото место, но имаат и заостанат натпревар. Како и да е, овде очекуваме доминација на Манчестер Јунајтед и предлагаме 2/2&3+ со квота 2.55 во Mozzart.

Шефилд – Престон – 1 @ 1.95 во Bet365

Поранешниот премиерлигаш од Шефилд многу лошо започна во Чемпионшип. Новиот тренер Јокановиќ знае како се влегува во елитата бидејќи тоа му успеа со Вотфорд и Фулам, но сега дефинитивно нема да биде лесно. Во првите четири кола освоија само еден бод, па тоа јасно кажува дека не се во некоја фантастична форма. Гостите освоија седум бода и имаат две победи, реми и три порази. Сепак многу се поуспешни на домашен терен отколку на гости. Овде типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*