Тикет на денот е-Спорт (14.09.2021)

И денеска ни доаѓаат два натпревари од ESL Mistrzostwa Polski, па се надеваме дека понудата ќе ви понуди доволно возбудувања.

Anonymo – Honoris – 1 @ 1.44 во Bet365

Anonymo се сретна двапати во јуни со Honoris во рамки на турнирот Spring Sweet Spring 3, при што запиша две победи. Што се однесува до нивната моментална форма, Honoris има еден триумф на последните три средби на сите турнири, исто како и Anonymo, но сепак квалитетот кој беше покажан во меѓусебните пресметки се очекува и денеска да биде пресуден, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Esca – Dolej Miodu – 1 @ 1.61 во 22Bet

Esca е во добра форма и има три победи на последните четири пресметки, откако беа подобри од Budapest Five, Save’s и одличниот Izako Boars, додека Dolej Miodu славеше само една на претходните три средби, и тоа против NASR, додека загуби од Fiend и Saw. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, а според нас фаворит ќе биде Esca, па затоа наш предлог е 1 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*