Потенцијална соработка 3 за 3!?

Денес од 20:30 во рамките на португалската Лига 2 се сретнуваат екипите на Академико Висеу и Фарензе.

Академико Висеу е на 15-та позиција со вкупно 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 3 порази.

Фарензе е на 17-то место со вкупно 1 бод кој го има освоено преку 0 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири сезони делува како да играат 3 за 3, па ако и денес ја испочитуваат традицијата треба без поголеми проблеми да слави тимот на Академико Висеу.

Внимавајте на влогот со оглед на тоа што ова е прв натпревар во оваа сезона.

Наш предлог:

1 @ 4.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*