Анализа и предлог типови: Во најава исклучително интересен натпревар

Денес имаме прилично интересна понуда за кладење бидејќи после подолго време продолжуваат квалификациите за СП кое ќе биде изиграно наредната година, а за вас овој пат го анализиравме дуелот кој ќе биде изигран во Москва каде што селекцијата на Русија ќе ја дочека Хрватска.

Русија: Зборнаја разочара на ЕУРО

Од Русија на ЕУРО сите очекувавме слични партии како на СП, но за жал не се случи тоа и натпреварувањето го завршија уште во групанта фаза бидејќи на крајот го презедоа последното место во својата група со само три освоени бода. Во првото коло беа поразени од Белгија, а после тоа ја совладаа селекцијата на Финска. На крајот им пресудија Данците каде што ги декласираа со високи 4-1. Кога се во прашање квалфикациите за СП кое ќе биде одржано наредната година, во овој момент Русија се наоѓа на второто место на табелата со вкупно шест бода. Во минатото коло оваа селекција беше поразена на гостувањето кај Словачка со резултат од 2-1, а тоа беше прв пораз за Русите во овие квалификации.

Хрватска: Оваа селекција не е на препознатливото ниво

За разлика од Русија, селекцијата на Хрватска барем успеа да помине во нокаут фазата од ЕП, но избраниците на Далиќ за жал тука и запрема. Во првото коло беа поразени минимално од Англија, а со оглед на прикажаната игра, тоа до некаде им беше и заслужено. Во 1/8 финалето се сретнаа со Шпанците и изиграа спектакуларен натпревар кој заврши со резултат 3-3, но на крајот Шпанците успеаа да стигнат до ¼ финалето и може да кажеме дека тоа им е сосема заслужено. Во квалфикациите за СП во овој момент се на првото место на табелата со ист број бодови како и денешниот противник, селекцијата на Русија.

Наш предлог

Во најава имаме исклучително интересен дуел. И покрај тоа што Русите се домаќини на овој натпревар, ние како прв предлог ви нудиме Х2 со квота 1.42 во William Hill а исто така може да испробате и 3+ со квота 2.15 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*