Анализа и предлог типови: Интер на тежок испит во „градот на љубовта“

Денес имаме исклучително интересна понуда за кладење. Започнува новото коло во многу лиги, а интересно дефинитивно ќе биде во Верона каде што ќе гостува Интер. Овој натпревар е закажан за во 20:45 часот.

Верона: Кои се крајните домети на овој тим?

Фудбалерите на Верона во минатата сезона завршија на средината на табелата поточно на 10-то место што секако беше одличен резултат, а некако впечатокот е дека за тоа беше најзаслужен тренерот. Треба да напомнеме и дека Верона му ги скрати соништата на Наполи бидејќи во последното коло ремизираше во Неоапол. Во новата сезона Верона во првото коло го дочека Сасуоло и беа поразени со резултат 2-3. Веронаво тој натпревар успеа да постигне дури два гола иако беше со играч помалку во второто полувреме што е исклучително добар податок и доказ дека овој тим воопшто не е наивен. Последниот дуел со Интер  во Верона, заврши во корист на гостите со резултат 2-1.

Интер: Повторно целта е Скудето

Фудбалерите на Интер потполно заслужено после десет години стигнаа до титулата во Серија А што беше повод за големо славење на фановите на овој тим. Меѓутоа, во текот на летото се случија доста промени во тимот, а највпечатливи се заминувањата на тренерот Конте, Лукаку и Хакими, но стигнаа и неколку квалитетни фудбалери. Во првото коло очекувано и без поголеми проблеми славеа против Џенова со резултат 4-0. Дефинитивно Интер од првата до последната минута го диктираше темпото на овој натпревар, а впечатливо е тоа што голови постигнаа во тој дуел Чалханоглу и Џеко што се докажува дека се вклопија во новата средина.