Анализа и предлог типови: Дерби во бразилската Серија Б!

Денес имаме доста интересна понуда за кладење, а за вас овој пат го анализиравме дерби натпреварот од бразилската Серија Б каде што второпласираниот тим на Коритиба ќе го пречека тимот на Наутико. Овој дуел е закажан за вечер во 01:00.

Kоритиба: Примарната цел е влез во Серија А

Секако дека фудбалерите на Кoритиба ќе дадат се што е во своја мож повторно да се вратат во најквалитетниот ранг на бразилскиот фудбал, а како што стојат сега работите, тие се на вистински пат. Имено, после 14 изиграни кола, фудбалерите на Коритиба се наоѓаат на второто место на табелата кое на крајот на сезоната носи директен пласман во Серија А, а досега оваа екипа изигра 13 натпревари и запиша седум победи, четири реми и два порази со пет бодови помалку во однос на првопласираниот Наутико. Во минатото коло Коритиба го доживеа својот втор пораз во сезоната на гостувањето кај Операрио со минимален резултат од 1-0. На домашен терен досега изиграа шест натпревари каде што запишаа три победи и три реми што е секако фантастичен учинок.

Наутико: Феноменални партии на лидерот на табелата

Сигурно е дека никој не можеше да претпостави дека фудбалерите на Наутико ќе прикажат толку добри партии во овогодинашното издание на бразилската Серија Б. Имено, оваа екипа над сите очекувања се наоѓаат на првото место на табелата со дури пет бода повеќе во однос на второпласираниот тим на Коритиба. Досега лидерот на табелата изигра 14 натпревари во вториот ранг на бразилскиот фудбал и импресионирачки е фактот дека досега овој тим нема ниту еден пораз. На последните пет натпревари запишаа две победи и три реми. Инаку лидерот на табелата, досега постигна најмногу голови во лигата, а и одбраната им функционира одлично. На последните пет меѓусебни дуели со овој ривал, Наутико доживеа четири порази и само еден триумф.

Предлог

Нема никаков сомнеж дека ќе гледаме еден интересен натпревар во кој и едните и другите ќе одат на сите три бода. Доколку Коритиба стигне до триумф ќе им се доближат на само два бода. Некако за овој натпревар најреално е да типуваме ГГ со квота 2.20 во 1xBet, а исто така може да пробате и 1 со квота 2.30 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*