Традицијата вели ќе има голови на двете страни

Вечерва во рамките на ирскиот Куп силите ќе ги одмерат Даблин и Шелбурн со почеток од 20:45.

Гостите секако се благи фаворити на овој дуел, но ние ќе ја следиме традицијата и ќе играме на голови.

Имено, кога играат овие два тима головите се загарантирани, па на седум од последните осум дуели двата тима постигнале гол. Се надеваме дека и денес ќе биде така, па нашиот предлог е ГГ.

Наш предлог: ГГ @1.50 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*