Тикет на денот е-Спорт (24.07.2021)

Денеска се враќаме на натпреварите од Лигата на шампиони во Dota 2, а во денешниот тикет ни доаѓаат повторно два возбудливи натпревари.

PuckChamp – Nemiga Gaming – 2 @ 1.83 во Bet365

PuckChamp славеше само еднаш во воведните три кола на Лигата на шампиони, па се наоѓа во зона која не носи во плејофот на турнирот, додека Nemiga имаше одличен старт и запиша два триумфи за пласман на втората позиција. Досега овие екипи одиграа еден меѓусебен меч, а славеше PuckChamp, иако во моментов ситуацијата изгледа поразлично од тогаш, а Nemiga сигурно ќе сака одмазда, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Unique – AS Monaco – 2 @ 2.10 во 22Bet

Unique игра добро на стартот на турнирот и има две победи и еден пораз, додека нивниот ривал AS Monaco е на претпоследната позиција со само една победа и три порази. Овие екипи досега одиграле четири меѓусебни дуели, а три победи има Monaco, кој и покрај лошиот старт, ќе се обиде да избори пласман во топ-6 екипите. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*