Традицијата вели неефикасен меч во Јужна Америка

Вечерва во 2 и 30 минути после полноќ на програмата е мечот од 11-то коло од чилеанската Примера помеѓу Евертон и Нубленсе.

Евертон во овој момент има 13 бода и се наоѓа на 11-то место на табелата и во досегашниот дел од сезоната има 3 победи, 4 ремија и 2 порази.

Нублесе од друга страна има 16 бода и моментално се наоѓа на 6-то место на табелата.

Овие два тима не можат да се пофалат со ефикасни дуели и на нивните 7 последни дуели беа видени само 10 гола.

Наш предлог: 0-2 гола @1.66 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*