Тикет на денот (вторник, 20.07.2021)

Денес има слаба понуда, на програмата се европските квалификации, а ние ќе ви помогнеме во изборот со добар тикет.

Алашкет – Шериф 2 @ 2.10 во 22Bet

Во првото квалификациско коло во ЛШ Алашкет го елиминира шампионот на Велс и се пласира во второто коло. За нив ова е големо достигнување и најверојатно тука ќе заврши европскиот пат. За разлика од нив Шериф беше убедлив во првото коло и сега повторно има противник по мерка. Квалитетот е на страната на гостинот, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.10 во 22bet.

Фолгоре – Хибернијанс 2 @1.48 во Bet365

Фудбалското првенство во Сан Марино е едно од најслабите во Европа, па поради тоа Фолгоре е аутсајдер во овој дуел. Првенството започнува следниот месец, па тимот не е во натпреварувачка форма. Хибернинјанс беше елиминиран од ЛШ, па сигурно ќе сака што подалеку да стигне во Конференциската лига. Тој е голем фаворит и веруваме во победа со квота 1.48 во bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*