Александар Васоски со прогноза за второто полуфинале на ЕУРО 2020

Васоски

Откако Италија преку пенал рулетот успеа да ја елиминира селекцијата на Шпанија, во вториот дел од полфиналињата ќе се натпреваруваат репрезентациите на Англија и Данска.

Александар Васоски прогнозира за натпреварот:

Англија – Данска (време: 21:00)

Натпреварот Англија – Данска, јас го предвидувам како натпревар со многу голови. Оваа шанса не смеат да ја испуштат Англичаните бидејќи играат на Вембли. Од друга страна Данска не смееме да ја потцениме како репрезентација, па очекувано е да имаме еден отворен и ефикасен натпревар, но Англичаните се во голема предност.

ТИП 1: Англија – Данска – ГГ3+ @ 3.00 во Bet365

ТИП 2: Англија оди понатаму @ 1.33 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*