Тикет на денот е-Спорт (08.07.2021)

Две супер интересни дербија нѐ очекуваат во денешниот тикет, а тие ни доаѓаат од Pinnacle Cup од популарната CS:GO.

EndPoint – Skade – 1 @ 1.83 во Bet365

Денот го почнуваме со големо дерби меѓу EndPoint и SKADE, кои добро се познаваат зашто се имаат соочено веќе 14 пати, при што EndPoint има девет триумфи, а засега на двете екипи им оди добро на Pinnacle Cup зашто имаат по две победи, па денешниот победник сигурно ќе направи чекор кон обезбедување место во плејоф, иако нема сомнеж дека и двата тима ќе ги гледаме таму. Сепак, овој пат ние очекуваме победа на EndPoint и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Sinners – Ence – 1 @ 2.25 во 22Bet

Уште едно дерби во денешниот тикет, а овој пат меѓу Sinners и Ence кои имаат по две победи по две одиграни кола на Pinnacle Cup. Нема сомнеж дека станува збор за квалитетни тимови, кои досега меѓусебе не се пресметале, но кога ќе ја погледнеме нивната генерална форма во сите натпреварувања, Sinners има пет победи на последните пет дуели, додека Ence славеше само три пати, па затоа наш предлог ќе биде 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*